Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál J. Špičáka 2008

27. 7. 2008

Memoriál J. Špičáka 2008

 

     V sobotu 26. 7. 2008 se uskutečnil v Moravských Prusích turnaj trojic. Jednalo se o velmi kvalitní turnaj s velmi kvalitní účastí, což potvrzuje účast několika extraligových hráčů.  Turnaje se zúčastnilo 16 týmů. Týmy byly rozlosovány do třech skupin po pěti, v jedné bylo týmů šest. Z každé skupiny postoupili první dva a dva nejlepší z třetího místa do  čtvrtfinále, kde se hrálo vyřazovacím způsobem.

     Z první skupiny postoupily týmy Dědic a Radegast. Druhou vyhrály domací  Moravské Prusy "A", když jsme ztratili jeden bod za remízu s týmem Tchoři, z druhého místa postoupili Tchoři a ze třetího Břeclav. Ze třetí postoupily Drnovice, Topolany a Pustiměř. Týmy Dědic, Radegast a Drnovice měli ve svých řadách hráče z extraligy.

     Po krásných bojích ve skupinách přišlo na řadu play off, kde byly k vidění ještě kvalitnější a dramatičtější boje. Bylo se na co dívat.

     Výsledky čtvrtfinále:

Drtič Drnovice - Břeclav 2:0

Topolany - Radegast 1:2

Mor. Prusy "A" - Tchoři 2:0

Pustiměř - Dědice 0:2

 

     V prvním semifinále na sebe narazily Drnovice proti Radegastu, Drnovice prokázaly více zkušeností a v krásném utkání vyhrály 2:1. Ve druhém semifinále si zahrály domácí Prusy se silným týmem Dědic. Bylo to dramatické utkání. První set lépe zvládly domácí Prusy, druhý set po obratu vyhrály Dědice, začátek třetího setu vyšel lépe domácím a náskok už si nenechali vzít a postoupili do finále.

    Výsledky semifinále:

Drtič Drnovice - Radegast 2:1

Moravské Prusy "A" - Dědice 2:1

 

     O třetí místo se utkaly Dědice a Radegast. Radegast byl o něco lepší a vyhrál zasloženě 2:0.

     Pak přišlo velké finále. Drnovice byly jasným favoritem, protože měly ve své řadě hráče extraligy. Přesto bylo utkání velmi vyrovnané a vyhecované. První set byl velmi vyrovnaný, když se rozhodlo až po pár sporných míčích v závěru setu, Drnovice se ujaly vedení. Druhý set byl ze strany Moravských Prus nervózní a zkušené Drnovice už si vítězství pohlídaly a staly se vítězi kvalitního turnaje v Mor. Prusích.

     Finále:

Moravské Prusy "A" - Drtič Drnovice 0:2 (8:10, 7:10)

 

      Byl to velmi vydařený turnaj, kde si všechny týmy velmi kvalitně zahrály. Organizace turnaje byla na vysoké úrovni, o kterou se postaral předseda TJ Sokol Mor. Prusy Jan Hladký a Josef Molitoris.  Prvních osm týmů si odvezly hodnotné ceny. Úroven turnaje roste, a snad bude turnaj příští rok stejně kvalitní nebo ještě kvalitnější. Chtěli bysme všem hráčům poděkovat za účast.

 

 Poděkování sponzorům: p. Pavlík Josef, ZOD Haná, Elita semenářská a.s. Brno, Vejmolová Katka, TJ Sokol M. Prusy, p. Řezník Jiří

 

 

Konečné pořadí:

 

1. Drtič Drnovice  (Muller Martin, Ignačák, Zouhar)

2. Mor. Prusy "A" (Vejmoma, Ruckl, Pacák)

3. Radegast (Muller Petr, Muller, Osička)

4. Dědice (Šišma Radek, Šišma Václav, Jakubčík)

5. Tchoři (Indra, Gurtler, Deutsch)

6. Topolany  (Hanák Pavel, Hanák Jan, Trčka)

7. Pustiměř (Rak, Smejkal, Ščípa)

8. Břeclav (Holášek, Janků, Wadych)

 

 

Obrazek