Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autocora cup 2008

18. 5. 2008

      V sobotu 17. 5.2008 jsme se zúčastnili tradičního turnaje trojic v Ivanovících Autocora Cup. Jeli jsme tam ve složení Jara, Osvald a Paci (jmenovali jsme se Mor. Prusy). Druhý tým z našeho oddílu tam byl ve složení Pavel a Honza Hanákovi  doplněni rodinným příslušníkem (nazývali se Lupaja). Tohoto kvaitně obsazeného turnaje jsme se zúčastili po třetí. Jako vždy jsme si tam vyjeli na kolách pro první cenu "bečku piva". Ale jako vždy jsme se vraceli bez bečky :-). Samozřejmě jsme tam nejeli jen pro bečku, ale zahrát si kvalitní nohejbal, pobavit se a v neposlední řadě trošičku popít.

     Turnaje se zúčastilo 16 týmů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po 8 týmech, kde hrál každý s každým a jen dva první týmy ze svých skupin postupovali do finálové skupiny. Hrálo se na dva sety, zápas mohl skončit remízou.Obrazek

     Na první zápas ve skupině jsme nastoupili proti týmu Tyršovák. Po nervózním začátku jsme zápas vyhráli 2:0, ale naše hra zatím nic moc. Dále jsme měli ve skupině tým Dědic, borce z Rybníčka (Trosky), tým z daleké Břeclavi, a další dva tými (bohužel už nevím odkud byly). Se všemi těmito soupeři jsme si poradili a porazili je 2:0. Některé naše zápasy byly vyrovnané, některé byly lehčí. Jediný bod jsme ztratili s domácím týmem Rozvíz, kdy jsme prohráli první set 10:9, ale ve druhé jsme vyhráli 10:3. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa, ze druhého postoupil tým Rozvíz.

     ObrazekZe druhé skupiny postoupil tým Sympaťáci a náš druhý tým Lupaja.

     Ve finálové skupině hrál každý s každým. Na první zápas jsme nastoupili proti týmu Lupaja. Jednalo se o derby. Byl to velmi vyrovnaný zápas, protože se velmi dobře známe. Měli jsme víc štěstí a zápas vyhráli 2:0. Další zápas byl pro nás klíčový. Nastoupili jsme proti Sympaťákům. Zápas byl vyrovnaný, bohužel jsme víc chybovali a oba sety jsme prohráli 10:8. Na poslední zápas už jsme nastupovali značně unaveni, ale zvládli ho a vyhráli 2:0. Jelikož Sympaťáci ve finálové skupině nezaváhali turnaj vyhráli. Tým Lupaja porazil v zápase "o třetí místo" tým Rozvíz a skončili na krásném třetím místě. My jsme brali stříbro, Rozvíz skončil čtvrtý.

Konečné pořadí:

1. Sympaťáci

2. Moravské Prusy

3.Lupaja

4.Rozvíz

 

Bohužel jsme se vraceli domů bez "bečky", ale plni sportovních zážitků a v dobré náladě. Chtěl bych pochválit organizátory akce za kvalitní turnaj.